Klimatizace Daikin Emura je kvalitní klimatizace, která svým uživatelům nabízí nejen vysoký výkon, úsporu energie či celou řadou technických funkcí, ale také jedinečný design.

Aby vám klimatizační zařízení Daikin Emura pracovalo co nejdéle, bez větších poruch, musíte provádět pravidelnou údržbu a čištění. Není to nijak náročné, a to jak po fyzické, tak i časové stránce. Než se pustíte do údržby, je nutné zkontrolovat, zda je klimatizace vypnuta a odpojena.

Následně se provede čištění filtrů. Největší pozornost věnujete zejména vzduchovému a titanovému apatitovému fotokatalytickému filtru.

Ve vzduchovém filtru se zachycuje nejvíce prachu a drobných nečistot. Ve většině případů stačí prach odstranit za pomoci vysavače. V případě, že je filtr více znečištěn, je vhodné uložit vzduchový filtr do nádoby s vlažnou vodou. Poté nechat vysušit mimo přímé sluneční světlo a vrátit na místo. Takovou údržbu vzduchového filtru je vhodné provádět každých 14 dní. Velmi podobnou údržbu provedete také s titanovým apatitovým fotokatalytickým filtrem. Tyto filtry je nutné měnit po každých 3 letech.

daikin-emura

Vyčistit je nutné také horní a dolní přední panely, které jsou nejvíce vystaveny nečistotám. Tyto panely stačí pouze otřít vlhkým hadříkem bez použití jakýchkoliv čisticích přípravků. Během čištění rozhodně nepoužívejte žádné chemické či čisticí přípravky, těkavé oleje, horkou vodu či drátěnku. Všechny tyto zmíněné prostředky by mohly mít negativní dopad na funkci a vzhled klimatizačního zařízení.

Čištění podléhá také vnitřní jednotka či dálkový ovladač. Zde se provádí údržba pouze tehdy, jsou-li značně znečištěny.

Pokud budete údržbu provádět opravdu pravidelně, nemusíte se obávat, že by vám klimatizace přestala pracovat nebo by nepracovala kvalitně a spolehlivě.

webeesPéče o klimatizaci